Poděkování za finanční i nefinanční dary po povodni 2010

 

Finanční dary:

 

Krajský fotbalový svaz Liberec  p.Jan König

OFS Náchod - komise rozhodčích

FK Krásná Studánka p.Palán

AMFORA Praha  p.Petr Salava

AFK Libčice  p.Zdeněk Sedlák

Roman Janáček

Jaroslava Vobořilová

 

Zapůjčení hřiště pro sezony 2010/2011 + 2011/2012:

 

TJ Slovan Hrádek nad Nisou - předseda klubu Josef Horynka - zapůjčení A mužstvu BK

Jiskra Václavice - p.Jiří Svoboda - zapůjčení žákům + B mužstvu BK

 

Všem dárcům velice děkujeme.

 

Povodně srpen 2010

 

Bílý Kostel shání miliony, hřiště mu vzala voda

Fotbalisté Bílého Kostela dostali před povodní dotaci na rekonstrukci šaten. Jenže k čemu jim budou krásné kabiny, když hřiště uplavalo?

BÍLÝ KOSTEL Jen pár dresů a míčů zbylo fotbalistům Bílého Kostela. Vše ostatní smetly ničivé vodní přívaly. Trávník je zničený pod nánosy bahna, jeho obnova přijde na tři a půl milionu korun. Fotbal si tu zahrají nejdříve za rok. Pokud seženou peníze.

„Voda se přiblížila až k vrchní části branky,“ upřesňuje správce hřiště a trenér Bílého Kostela Roman Janáček.

Muži Bílého Kostela hrají okresní přebor, béčko třetí třídu. „Do letošního ročníku fotbalových soutěží jsme přihlásili největší počet týmů v historii, kromě dvou dospělých i elévy a žáky. A teď nemáme ani tréninkové plochy,“ vysvětluje Pavel Jakubec, místopředseda Tatranu Bílý Kostel.

Fotbalisté v současnosti mají jiné starosti, než je fotbal. „Všichni makají na odstraňování škod, odložili jsme si první dvě kola podzimní části soutěží,“ objasňuje Janáček. Bělokostelecké hřiště je pokryté nánosem bahna. Škody na hřišti původně odhadovali na tři sta tisíc korun. Nakonec zjistili, že levnější varianta obnovy trávníku se vyšplhá na tři a půl milionu korun. „Mysleli jsme si, že bahno usmykujeme, srovnáme, popřípadě dovezeme trochu hlíny a osejeme,“ míní místopředseda Jakubec. Specializovaná firma je však vyvedla z omylu. „Je tam vrstva jemného bahna naprosto nepropustného vůči vodě, musíme ho odstranit. Bahno je znečištěné naftou a vším co voda přinesla. Půda je kyselá, tráva by na ní nerostla,“ uvádí. Škodu na kabinách vyčíslili na více než čtyři sta tisíc korun, plus vnitřní zařízení – pračka, lednička, sekačka – sto tisíc a ploty kolem celého areálu dvě stě tisíc. „Nebude se tu hrát na podzim ani na jaře,“ upozorňuje.

Domácí utkání sehrají v Hrádku, Machníně, Doubí a žáci ve Stráži nad Nisou. „Takže jsme rozprostření do celého okresu, bude to náročné i organizačně,“ konstatuje Jakubec.

Fanklub české fotbalové reprezentace vyhlásil sbírku ve prospěch bělokosteleckého Tatranu. „Je to jeden z nejvíce postižených oddílů, není v médiích, takže na ně není tolik vidět. Proto jsme se rozhodli je podpořit,“ zdůrazňuje šéf reprezentačního fanklubu Luboš Mikolajský.

Svou roli hraje podle něj i to, že se soustavně věnují práci s mládeží. „Jako jediná obec v okrese má v každém ročníku vždy alespoň jeden mládežnický oddíl. Takže by byla škoda o takový oddíl přijít,“ popisují webové stránky fanklubu.

Peníze chtějí Bělokostelečtí získat, kde se dá. „Je jasné, že chybějící miliony nelze vybrat na dobrovolných příspěvcích od fanoušků. Požádáme o pomoc fotbalový svaz, krajský úřad, bojujeme o každou korunu,“ sděluje místopředseda oddílu Jakubec.

Paradoxní je, že klub získal před povodní dotaci milion čtyři sta tisíc korun na rekonstrukci šaten. „Tyto peníze však můžeme použít pouze na účely dotace. Je to tragikomická situace. K čemu nám budou krásné kabiny, když nemáme to základní, fotbalové hřiště,“ poukazuje Jakubec.

Mladá fronta DNES - liberecký kraj

 

 

 

POVODNĚ 2010

 

Povodně se nevyhnuly ani fotbalovým stadionům, na kterých zanechaly obrovskou spoušť. Fotbalový klub TJ Tatran Bílý Kostel nad Nisou z malé vísky přišel prakticky o vše, jediné co se dalo zachránit byly dresy a pár míčů.

 

 

Pro tak malý klub hrající okresní přebor a III. třídu to prakticky znamená likvidaci. Což by byla veliká škoda. Vždyť pro obyvatele této vesničky je místní fotbal největší radostí a zábavou. Nutno dodat, že klub se soustavně věnuje práci s mládeží, jako jediná obec v okrese má v každém ročníku vždy alespoň 1 mládežnický oddíl. Takže by byla škoda o takový klub přijít, kdoví třeba vychová nového Rosickéko nebo Čecha?

Z těchto důvodů Fanclub neváhal ani vteřinu a nabídl klubu okamžitou pomoc. Už před středečním utkáním s Lotyšskem předal místopředsedovi klubu Pavlovi Jakubcovi poukaz na fotbalovou výbavu v hodnotě 10 000 Kč.

 

 

Tímto vyzýváme všechny skutečné fandy fotbalu, aby se zapojili do veřejné sbírky, pořádané na pomoc tohoto klubu a pomohli mu tak postavit se zpět „na nohy“!

Své příspěvky prosím zasílejte na uvedený účet. 

Č.ú:TJ Tatran Bílý Kostel nad Nisou: 982342359/0800 Česká Spořitelna, VS : 0810

 

Pozn. Každá koruna, která přijde ze sbírky Fanclubu, bude doložena v položkovém rozpočtu.

https://www.youtube.com/watch?v=lVasuQwUeOE

 

 

 

 

Povodně srpen 2010