23.9. SO 16:30 6 TATRAN A VELKÉ HAMRY 0 : 4
28.9. ČT  16:30 7 TATRAN A FRÝDLANT 3 : 1
14.10. SO   15:30 10 TATRAN A ŽELEZNÝ BROD 4 : 2
21.10. SO 15:30 11 ROVENSKO TATRAN A 2 : 2
28.10. SO 14:30 12 TATRAN A SEDMIHORKY 1 : 8
4.11. SO 10:00 13 PŘEPEŘE TATRAN A
11.11. SO 10:30 14 FRÝDLANT TATRAN A

TATRAN A 2016/17 KRAJSKÝ PŘEBOR

Fotbalové derby vyznělo pro Tatran Bílý Kostel nad Nisou

Velké derby Bílého Kostela s Hrádkem v krajském fotbalovém přeboru přineslo kromě penalty vše. Návštěvu 310 diváků, tři góly, tři červené karty, tři body pro domácí Tatran, souboje na ostří nože, vyhrocené situace s možnou fackou ve vzduchu, ale také sportovní gesto.

Vyhrocená situace při faulu hrádeckého Švejkovského.

Bílý Kostel - Hrádek 2:1

Nesmlouvavá bitva, v níž nikdo z hráčů neuhnul. Šancí bylo pomálu, ale o to více osobních soubojů. Skóre otevřel domácí Dominik Ďuriš po centru Tomáše Janáčka, jehož otec Libor kraloval v obraně Kostela. Po třech minutách bylo ale srovnáno, když ránu Hovorky dorazil Patrik Rob. V závěru nastřelil domácí Dominik Ďuriš tyč a krátce nato uviděl červenou kartu hostující Hynek za faul na T. Janáčka. Hrádek i v oslabení šel za výhrou a šanci Roba hasil na poslední chvíli L. Janáček. Jenže obrana hostů zaváhala s odkopem a po získání míče T. Janáčkem přidal druhý gól František Ulrich. S přibývajícím časem přibyly i ostré zákroky. Vyloučen byl domácí David Holeček, který nedovoleně zastavil bratra Ondřeje. Po jednom z ostrých zákroků v podání hostujícího Švejkovského vzplály emoce a přišla pěkná strkanice. Švejkovský nuceně odešel ze hřiště a vzápětí Chomout nastřelil tyč Hrádku. Hrádek i v oslabení finišoval a byla to hra vabank. V koncovce na obou stranách chyběla větší přesnost, stejně jako při poslední domácí šanci Daniela Ďuriše. Blízko třetí trefy byli ještě Ulrich při ráně z dálky a Jan Vacek po rohu.

Bílý Kostel – Bozkov 1:1 (0:1)    SOBOTA 21.8.2016

V domácí premiéře krajského přeboru byli hosté mírně lepší, ale veškeré snažení obou soupeřů bylo bez přesnější střelby. V 19. minutě střílel nebezpečně Bejda, ale střelu srazila mimo obrana. Za několik minut vystřelily nebezpečně obě strany, ale mimo. Ve 26. se dostal po závaru k míči hostující Mazánek a zblízka našel šibenici. Ještě ve 33. po rohu zakončoval Bejda, ale gólman Kostela byl skvělý. První střela domácích mezi tyče přišla ve 35., jenže Janeček našel jen náruč brankáře. Dál se hrálo bez vážnějších šancí ve středu hřiště celou hodinu, pak hostující Červený poslal trestný kop těsně vedle. Za další čtyři minuty byl faulován T. Janáček, ale Janečkovu penaltu gólman vyrazil. V závěru nebyl hostujícímu Řeháčkovi uznán gól pro ofsajd. Po dvou minutách hry byl faulován ve vápně Jaroslav Vacek. K penaltě se postavil čerstvý Jan Ďuriš a jejím proměněním zajistil bod.

Branky: 88. Jan Ďuriš z pen. – 26. Mazánek. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 4:5. Diváků: 120. Bílý Kostel: Svoboda – D. Holeček, L. Janáček, Chomout, Janeček – F. Ulrich, Michálek, Dan. Ďuriš (25. Jar. Vacek), Resl – Domin. Ďuriš (83. Jan Ďuriš), T. Janáček.